Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den s Armádou ČR

V úterý 12. 9. jsme se společně s celou ZŠ a MŠ Spálené Poříčí a dalšími školami z okolí i Prahy zúčastnili Dne s AČR. Soutěžili jsme jako tým společně se IV. B. Prošli jsme si 16 stanovišť, která jsme všechna úspěšně splnili. Poradili jsme si i s časem, který byl naplánován do poslední minuty bez přestávky - díky naší spolupráci a ochotě jsme si stačili dojít i na oběd. U posledních dvou stanovišť jsme se rozdělili. Část z nás pokračovala podle plánu s paní učitelkou Honsovou a skupina 10 žáků společně s paní učitelkou Bočanovou se oddělila, aby mohla kvůli časovému presu dokončit i "ztracené" stanoviště o misích v Afgánistánu a nepřišli jsme tak o potřebné body. Bohužel jsme se i přesto na prvních třech příčkách neumístili. Den a Armádou ČR jsme si moc užili - stejně jako odměny od vojáků - puzzle, omalovánky, plakáty a další. Všem zúčastněným vojákům patří naše velké DÍKY!!!

Pokračováním Dne s AČR bylo, když paní učitelka přiběhla do hodiny vlastivědy ve vojenském oblečení a odučila tak hodinu, kde vyprávěla také o naší armádě. Mnoho z nás si poté vojenský kabát také vyzkoušelo - jen nám byl o dost větší...

D. Bočanová

Den s Armádou ČR

Líbilo se mi, jak přistával vrtulník na náměstí Mohli jsme si to vyzkoušet i dozvědět se o technice něco důležitého. Bavilo mě házet s raketami nebo granáty do gumy od auta. Líbilo se mi, jak sem míří s odstřelovačkou na kostel nebo si nabít pistoli. Přišlo mi zajímavé, jak nám řekl, že ten kulomet na Daně to jedno auto prostřelí skrz naskrz. A to obrněné vozidlo mělo kameru, ve které bylo všechno okolo toho auta.

Petr Ajšman

Fotky zde:

http://bojove.rajce.idnes.cz/Den_s_ACR_12.9.2017/

20170912_103333.jpg